Улюблені дитячі книги

Ілюстрація з сайту betadaily.com

Італійці склали рейтинг улюблених дитячих книжок. Найпопулярнішими виявилися «Червона Шапочка» і «Піноккіо».

Рейтинг було складено за даними опитування, проведеного компанією Doxa Advice. У ньому брало участь близько 500 осіб. Половина опитаних – батьки з дітьми від 9 до 14 років, решта – молодь у віці від 15 до 24 років. Молодих людей опитували, щоби з’ясувати, які дитячі книжки вони любили 10 років тому.

Згідно з даними опитування, «Червону Шапочку» і «Піноккіо» прочитало 75% дітей. Водночас з’ясувалося, що й 10 років тому найбільш популярними були ці ж самі книги.

У той час на третьому місці за популярністю – «Маленький принц». Нині діти надають перевагу «Алісі в Дивокраї».

У списку найпопулярніших книжок десятирічної давності також значилися «Гаррі Поттер» Дж.Ролінґ, «Аліса в Дивокраї» Л.Керролла, «Мандри Гулівера» Дж.Свіфта, «Серце» де Амічиса, «Таємничий сад» Ф.Бернетт, «Хроніки Нарнії» К.Льюїса і «Матильда» Р.Дала.
За 10 років смаки дещо змінилися. На 4-му місці у списку найпопулярніших книг виявився «Гаррі Поттер», на 5-му – «Маленький принц» А. де Сент-Еклюпері, на 6-му – «Мандри Гулівера», на 7-му – «Хроніки Нарнії». Восьме, дев’яте і десяте місця дісталися «Серцю» Де Амічіса, «Матильді» і «Таємничому саду».

Генеральний директор Doxa Advice Массімо Сумберезі зазначив, що італійці консервативні у виборі книжок для дітей, адже саме батьки визначають, які книги читати їхнім дітям, а роблять вони це на основі власного досвіду.

Укладачі рейтингу зазначили, що, попри розповсюдження комп’ютерних ігор і 3D-фільмів, діти в Італії і далі читають книжки.

«Новинар».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики