«Наші» в паризькому «Салоні»

Фото: lexpress.fr

16–19 березня 2012 р. у Франції проходитиме одна з найбільших книжкових виставок-ярмарків світу – Паризький Книжковий Салон (Salon du Livre), у якій щороку беруть участь близько 3000 письменників і понад 1000 видавців із багатьох країн світу, а відвідувачами стають майже 200 тисяч прихильників книжки.

Цього року вперше за його історію на Салоні буде офіційно презентовано сучасну українську літературу, і завдяки цьому Україна вперше потрапила в каталог виставки, як країна-учасниця.

16 березня на Салоні відбудеться презентація сучасної української літератури за участі 7 українських письменників: Марії Матіос, Тимофія Гавриліва, Лариси Денисенко, Євгенії Кононенко, Антона Кушніра, Ірисі Ликович та Євгена Положія. Під час презентації буде представлено франкомовний «Альманах української сучасної літератури». У видання ввійшли в перекладі французькою мовою уривки творів шістнадцяти авторів: Тимофія Гавриліва, Лариси Денисенко, Анатолія Дністрового, Оксани Забужко, Василя Кожелянко, Євгенії Кононенко, Леоніда Кононовича, Антона Кушніра, Ірисі Ликович, Лади Лузіної, Марії Матіос, Євгена Положія, Ірен Роздобудько, Івана Рябчія, Наталки Сняданко та Дмитра Чистяка. У підготовці Альманаху взяли участь 9 перекладачів.  Це видання – спроба ознайомити, в першу чергу, французьких видавців та літературних агентів із таким феноменом, як літературний процес у сьогоднішній Україні, дати їм можливість відчути «на смак» твори не тільки відомих авторів, а й молодих, які роблять перші творчі кроки, але вже отримали відзнаки на престижних вітчизняних літературних конкурсах. Альманах є спільним проектом видавців та перекладачів, координатором якого виступила Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів (УАВК).

Також цього року в Парижі у книгарні «Глоб» відкриється відділ української літератури.

Розвиток міжнародного книжкового співробітництва, завдяки чому стали можливі ці події, відбувається в рамках проекту «Більше країн – Більше книжок».

Нагадаємо, що вже наступного тижня українські письменники в рамках проекту «Транзит. Література з Польщі, України та Білорусії» завітають на книжковий ярмарок у німецькому місті Ляйпциг. Ярмарок відбудеться 13-18 березня.

Інформація: Прес-центр проекту «Більше країн – Більше книжок».

Читайте також:

Українську книжку чекають у Ляйпцигу
.

Після Ляйпцигу – Коньяк.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики