Премія ПЕН-клубу за прозовий дебют

Тею Коул і "Відкрите місто"

Цього року премію Фундації Гемінґвея – літературну нагороду ПЕН-клубу (Hemingway Foundation/PEN Award) і 100 тис. доларів грошової винагороди одержав американець ніґерійського походження Тею Коул (Teju Cole) за фантастичний роман «Відкрите місто» (Open City).

Традиційно літературну нагороду ПЕН-клубу вручають за видатні дебюти у царині художньої літератури. Утім, як зазначає видання Flavorwire, технічно «Відкрите місто» є другою опублікованою роботою Коула. У 2007 році письменник видав новелу «Кожен день – день злодія» (Every Day Is for the Thief).

За словами виконавчого директора американського ПЕН-клубу Карен Вальф (Karen Wulf), Тею Коул є винятком, через який варто порушити правила: «Ту першу книжку ніколи не публікували й навіть не привозили до США, і навіть у Ніґерії вона вийшла дуже малим накладом, — пояснила Вальф, – тож наші судді вирішили зробити виняток».

Як зазначають критики, роман написано легко; структура й стиль не привертають зайвої уваги. Натомість читач спостерігає за тим, як мислить головний герой — афроамериканський студент кафедри психології. Юнак гуляє Нью-Йорком, спілкується з різними емігрантами, слухає їхні історії та згадує своє африканське дитинство.

Раніше роман Тею Коула «Відкрите місто» було названо “Найкращим дебютом 2011 року” за версією видання The Daily Beast.

Крім того, книга ввійшла до списку фіналістів престижної американської премії National Book Critics Circle.

За матеріалами Flavorwire.

Читайте також:

Африканське фентезі – найкраще у світі.

Лауреати Національної книжкової премії США 2011.

Такий «сподіваний» Барнс
.

Мандрівник обійшов відомих письменників.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики