Нова постановка за Подерв’янським

16 квітня в Києві в концерт-холлі Crystal Hall відбудеться прем’єра нової постановки за п’єсами відомого драматурга й художника Леся Подерв’янського «Сни Васіліси Єгоровни», — повідомляє «Арт Вертеп».

Режисер-постановник – Андрій Крітенко, сценографом є сам Лесь Подерв’янський.

«На сцені цього разу буде значно менше людей, — розповідає драматург. – Знову буду сценографом. Під час роботи в театрі взагалі не звертаю уваги на свої авторські ремарки, у п’єсах для мене це лише літературний прийом. На виставі «Павлік Морозов» у нас за світло відповідали німці Себастьян Альфонс й Петер Мюлер – провідні німецькі художники, які працювали в Ла Скала у Віденській опері. Цікаво, що української вони не знають, але з дійства на сцені все зрозуміли й були у захваті, але це театр, а не література. Бо перекласти мої п’єси, скажімо, англійською – неймовірно важко. Перекладач має бути неймовірною людиною, яка володіє досконало українською й виріс у Бронксі чи іншому пролетарському районі, ще й досконало володіє мовою цих місць».

«Сни Васіліси Єгоровни» поставлено на сюжетах семи п’єс Подерв’янського – «Васіліса Єгорівна та мужичкі», «П’ять хвилин на роздуми», «Король Літр», «Остановісь, мгновєніє, ти прєкрасно!», «Нірвана, або Альзо Шпрех Заратустра», «Діана», «Мєсто встрєчі ізменіть ніззя, бл…!».

Нагадаємо, що рік тому було поставлено виставу за п’єсою Леся Подерв’янського «Павлік Морозов».

За матеріалами видань artvertep.com і dramaturg.org.ua.

Читайте також: Подерв’янський: яка держава, такі й нобелівські лауреати.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики