Українська «прем’єра» Ярослава Мельника

Днями в українських книгарнях з’явиться перша українська прозова книжка українського критика й відомого в Литві та Франції автора Ярослава Мельника. Книга побачить світ у київському видавництві «Темпора» й буде презентована 5 квітня у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» в рамках весняного книжкового ярмарку «МЕДВІН».

Книжка Ярослава Мельника «Телефонуй мені, говори зі мною» стане шостим виданням серії «Бібліотека “ЛітАкценту”» (раніше в цій серії вийшли книги двох шевченківських лауреатів 2011 рокуПетра Мідянки й Володимира Рутківського). Крім повісті, що дала назву всій збірці, до книги прози Мельника ввійдуть оповідання, повісті «Книга доль» і «Рояльна кімната», а також роман «Іде вічно».

Ярослава Мельника, людину химерної долі, закордонна критика називає містиком і неосимволістом, одним із найбільш таємничих письменників свого покоління. У книзі прози цього українського письменника, який мешкає в Литві, читач зіткнеться з гіпнотичним зсувом знайомої нам щоденної реальності, завдяки якому стає можливим духовне звільнення й вихід – через катарсис – в іншу, «паралельну» реальність.

Будинок, у якому зникають кімнати; кіносеанс, якому немає кінця; батько, який говорить із сином невідомо звідки… Інтелектуальна насиченість сюрреалістичної прози Я. Мельника дозволяє вийти на відображення архетипів Батька, Бога, Матері, Вітчизни. Прикметні риси повістей та оповідань Ярослава Мельника – напружений сюжет, тонкість психологічного аналізу та рідкісна в наш час «класична» завершеність форми.

Довідка «ЛітАкценту». Народився в Західній Україні, закінчив українську філологію Львівського університету й аспірантуру Літературного інституту ім. М. Горького в Москві. Автор книг прози, виданих різними мовами в основному за кордоном, які отримали схвальну оцінку критиків. Західна преса називає Мельника неосимволістом, а його творчість порівнює з прозою Борхеса й Кафки. Видав також книги з філософії, поезії і критики. У 1989 р. прийнятий до Спілки письменників України. У 1980-х був відомий як критик.

Джерело: «ЛітАкцент».

Читайте також інтерв’ю з Ярославом Мельником: «Я є людина лісу».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики