Шістка найкращих жіночих романів 2012 року

Щорічна літературна премія Orange Prize for Fiction оприлюднила короткий список найкращих англомовних романів, написаних жінками з усього світу. Як повідомляють на офіційному сайті премії, до цьогорічного списку ввійшло шість книжок, серед яких – роман американської письменниці Енн Пратчетт (Ann Patchett) «Здивування» (State of Wonder), яка десять років тому одержала премію Orange Prize за свою книгу «Bel Canto» (2002).

Серед книжок фіналістів премії також один дебютний роман (тоді як у довгому списку з 20-ти книжок дебютних було аж 5). Його авторка – американка Маделін Міллер (Madeline Miller) вразила журі своєю книжкою «Ахіллесова пісня» (The Song of Achilles). У романі йдеться про трагічну дружбу й кохання між Ахіллесом і Патроклом у часи Троянської війни.

Також у короткому списку опинився роман канадійської письменниці Єші Едуґян (Esi Edugyan) «Напівкровний блюз» (Half-Blood Blues), за який письменниця у 2011 р. одержала престижну премію Scotiabank Giller Prize (Канада) і який торік опинився серед фіналістів Букерівської премії.

До шістки найкращих книжок, написаних жінками, цього року також потрапили ірландська письменниця Енн Енрайт (Anne Enright) із романом «Забутий вальс» (The Forgotten Waltz), британська авторка Джорджина Гардінґ (Georgina Harding) із книжкою «Той, хто малює тишу» (Painter of Silence) та американка Цинтія Озік (Cynthia Ozick) із романом «Сторонні тіла» (Foreign Bodies).

На думку букмекера Вільяма Гілла (William Hill), фавориткою цьогорічної премії Orange Prize for Fiction є Цинтія Озік, — пише видання The Guardian. «Сторонні тіла» – шостий роман письменниці.

«Я дуже пишаюся цьогорічним довгим списком премії Orange, — зазначає голова журі Джоанна Троллоп, — він не лише демонструє рівень якості, що його дотримується журі, але й засвідчує широту тем, яких торкаються письменниці, індивідуальність голосів у сучасному жіночому письмі».

Нагадаємо, що міжнародну літературну премію Orange Prize for Fiction було засновано у 1996 році. Нею відзначають найкращі англомовні романи, написані жінками. Торік премію здобула Теа Обрехт (Téa Obreht) за роман «Дружина тигра» (Tiger’s Wife).

Лауреатку Orange Prize for Fiction 2012 року оголосять 30 травня, вона одержить 30 тис. фунтів стерлінґів грошової винагороди.

Джерело: «ЛітАкцент».

Читайте також:

Пулітцерівську премію з літератури не присуджено

Найкращі любовні романи року

Американські критики назвали найкращі книжки 2011 року

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики