Снайдер, Колесніченко, плагіат

Вадим Колесніченко
Вадим Колесніченко. Фото з сайту Корреспондент

Професор Єльського університету Тімоті Снайдер заявляє про порушення своїх авторських прав з боку народного депутата України від Партії регоінів Вадима Колесніченко, вимагає вибачень та знищення усіх паперових копій його книги. Про це йдеться в офіційній заяві професор Снайдера.

Професор  Снайдер  обурений публікацією своєї статті з блогу в «New York Review of Books»  у збірці  про ОУН та УПА, виданій у 2012 році  Міжнародним  антифашистський фронтом  та Міжнародним  благодійним  фондом  «Дніпро-Січ», співголовою якого  є Вадим Колесніченко. За словами Снайдера, видавці збірки звертались  до нього з дозволом на передрук цього матеріалу, але він відмовив.

На думку професора, поява цього матеріалу у згаданій збірці не може кваліфікуватися інакше, як грубе порушення його авторських прав. «Вони (видавці – ред.)двічі ввели в оману потенційних читачів: по-перше, назвавши мій матеріал «науковою статтею» (насправді, це є запис у блозі, котрий має свої правила і жанр, відмінний від академічної публікації), по-друге, перекрутивши послідовно впродовж усієї книжки, моє прізвище («Шнайдер» замість Снайдер)», – зауважив професор.

Снайдер зауважує, що Україна зараз переживає не найкращі часи і як ніколи потребує дотримання правил цивілізованої поведінки. «Це стосується, зокрема, такої чутливої і вибухонебезпечної ділянки, як історична пам’ять та історична політика. Поведінка видавців збірки «ОУН и УПА» не є зразком ані цивілізованості, ані чутливості. Вона наносить шкоду не лише особисто мені, але й самій Україні та її образу в усьому світі», – наголосив професор Єльского університету.

У своїй заяві він вимагає від видавництва  та особисто від народного депутата Вадима Колесніченка публічного вибачення за порушення його авторських прав, а також зняття цієї книжки з інтернету та знищення усіх її паперових копій.

У протилежному випадку Тімоті Снайдер вважає за можливе розглядати варіанти захисту своїх прав за допомогою юридичних засобів.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко відкидає звинувачення професора Єльського університету Тімоті Снайдера у плагіаті.

«Тімоті Снайдер не має до мене претензій. Ми зверталися до нього з проханням дозволити використання його статі в книзі. Й відмови ми не отримали», – сказав Колесніченко.

«Мене дивує, як американський професор може розглянути точність перекладу його цитат російською мовою? Він історик чи філолог? Я розмовляв із нашими перекладачами з приводу цього і можу запевнити, що переклад зроблено вірно. Хіба ми викривили цей матеріал? Ні. Ми літера в літеру написали все те, що знаходиться у відкритому доступі», – зазначив політик.

Також Колесніченко зауважив, що відкидає будь-які звинувачення в плагіаті і вважає їх «недостойними обговорення».

За матеріалами: Український тиждень

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики