Конкурс Фонду ім. Петра і Лесі Ковалевих

Союз Українок Америки оголошує конкурс з української літератури 2012 р.

На цей конкурс приймаються твори, написані українською мовою (поезія, проза, драма, літературознавство), які були видрукувані протягом 2010-2012 років. Можна надсилати також недруковані рукописи того самого періоду.

Обсяг для усіх жанрів – не менше 150 сторінок друку, або 300 сторінок машинопису (для поезії — 50 і 70 ст. друку/машинопису).

Термін подачі —  до 31-го березня 2013.
Лавреатів проголосить незалежне жюрі, яке складається із авторитетних письменників та літературознавців. Склад жюрі буде подано під час проголошення імен лавреатів.

Перша нагорода – 1000 ам. доларів
Друга нагорода – 750 ам. доларів
Третя нагорода – 500 ам. доларів

Твори надсилати в трьох примірниках на адресу:
UNWLA (Kovaliv Fund Competition)
203 Second Ave.,
New York, NY 10003

Фонд Ковалевих засновано у 1967 році при Союзі Українок Америки з метою підтримувати творців української науки та літератури. Згідно із заповітом фундатори окресили свою ініціятиву таким чином : «ми хотіли б заохотити до змалювання минулого чи сучасного України…». Подружжя Ковалевих походило з центральних українських земель, Петро Ковалів до 1919 року працював як аташе дипломатичної місії Української Народньої Республіки в Голяндії та Бельгії, згодом панство Ковалеві мешкали у Швайцарії аж до смерти. Створення Фонду було виявом їхнього патріотизму та усвідомлення значення літератури та науки для національного розвою. Лавреатами цієї нагороди, після здобуття Україною незалежности, в різні роки були Леонід Плющ, Тамара Гундорова, Юрій Андрухович, Софія Майданська, Оксана Забужко, Марта Тарнавська, Віра Вовк, Василь Ґабор, Михайлина Коцюбинська, Олександр Ірванець, Василь Махно, Лариса Онишкевич, Оксана Луцишина та Богдана Матіяш.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики