Плагіатний скандал в українському інтернеті

Поета і прозаїка Любов Якимчук звинувачено в позичанні допису донецького блоґера Андрія Достлева для есею про Луганськ, що був виданий у збірці «Соломонова червона зірка» видавництва «Темпора». Про це повідомив у своєму блозі перекладач і редактор видавництва «Темпора» Олександр Стукало, з посиланням на Леся Белея, упорядника збірки.

За словами Стукала, Якимчук захотіла використати допис Достлева, але той не дав згоди. Тоді поетка переказала пост своїми словами, зберігши фактаж і деталі, але подавши оповідь від імені безіменного попутника в потязі. Після виходу книги луганський блоґер надіслав претензію до «Темпори», де заявив про крадіжку тексту і запропонував полюбовно розійтися після грошової компенсації. Видавництво перенаправило претензії до авторки звинуваченого есею, і та, буцімто, в телефонній розмові сказала, що «нічого їй за це не буде, максимум штраф триста гривень» і відмовилася від подальших коментарів, продовжує Стукало.

«ЛітАкцент» звернувся за коментарями до самої Любові Якимчук. У телефонній розмові вона заперечила інформацію про юриста, гроші та свою відмову від відповідальності, а заразом уточнила предмет суперечки.

Якимчук каже, що і справді використовувала допис Достлева, що, за її словами, є компіляцією міських легенд про Луганськ, але при цьому робила посилання на використаний пост, а сама переказана частина оформлена лапками, хоч імені автора допису вона справді не зазначала. Дозволу на використання вона при цьому не питала, вирішивши, що посилання буде достатньо. Потреба ж ув оповіді цих легенд була частиною авторського задуму, оскільки Любов із ними не згодна й переказувала для заперечення.

Причина конфлікту, за її словами, полягає в тому, що на етапі підготовки верстки могло зникнути посилання, а також їй не надали готову верстку для вичитування. Також вона подивована, який стосунок до цієї історії має пан Стукало, оскільки жодних розмов із ним із цього вона приводу не вела.

Третя сторона конфлікту, Андрій Достлев, оприявнив свою позицію, подавши пост Стукала на своїй сторінці й жодним чином його не прокоментувавши.

«ЛітАкцент» стежитиме за перебігом подій.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики