Плата за електронні книжки по частинах

Новий підхід до придбання електронних книжок пропонує компанія Total Boox, страхуючи читачів від грошових витрат на нецікаве цифрове видання: користувачі цієї платформи зможуть платити лише за ті сторінки книжок, які вони справді прочитали, повідомляє pro-books.ru.

Щоб читачі електронних книжок не витрачали зайвих грошей, купуючи “кота в мішку”, розроблена в Ізраїлі платформа Total Boox пропонує своїм користувачам платити тільки за справді прочитане. Розробка системи “читай зараз – плати пізніше” наразі перебуває на стадії завершення, і принцип її дії такий: користувач кладе собі на депозит певну суму, отримуючи при цьому вільний доступ до всіх книжок електронної бібліотеки. Гроші будуть списувати з рахунку пропорційно до кількості прочитаних сторінок. Якщо книжка виявилася нудною – її можна просто закрити. Вже прочитані тексти й частини їх не доведеться оплачувати повторно, вони назавжди залишаться на особистій книжковій полиці користувача, яка буде формуватися за принципом плей-лісту: читач зможе складати придбану літературу за власними зручними параметрами, причому книжкові полиці будуть публічними, й інші користувачі зможуть завантажувати їх повністю, але платити, знову-таки, тільки за те, що згодом прочитають. Крім того, користувачі Total Boox зможуть вільно передавати оплачені книжки іншим людям.

Компанія амбітно називає себе революціонером у книжковій екосистемі й проголошує своїм девізом “Від продажу книжок – до продажу читання”. Засновник Total Boox – Йоав Лорх (Yoav Lorch), у послужному списку якого винайдення й запровадження на ринку популярної піктографічної мови для смс-повідомлень Zlango, а також заснування компанії PressPoint, що стала піонером на ринку організації електронних бібліотек періодичних видань для мобільних пристроїв.

Розробники свіжого сервісу електронних книжок, розповідаючи про свою нову концепцію, підкреслюють, що наразі основна у книжковому світі модель “спочатку заплати, потім читай”, застаріла: “Люди змушені платити за доступ до книжки, навіть якщо вона їм не сподобалася чи яку вони не дочитали. Необхідність спершу купити книжку – атавістичний спадок ери паперової літератури, що вже добігає кінця, це сповільнює розвиток електронного ринку, не дає можливості дізнатися, наскільки читачі справді цікавляться певним твором. Оцінювати популярність книжки суто за кількістю проданих примірників – минуле, а то й позаминуле століття, потрібні нові, більш ефективні маркетингові інструменти, і Total Boox зможе їх надати”.

Запуск сервісу буде корисним не тільки для економії грошей читачів, а й для вивчення реального попиту на літературу: видавці й автори зможуть побачити, які книжки прочитують повністю, а до яких зникає цікавість вже після перших сторінок. Аналіз статистики, що надходитиме, зможе в майбутньому стати потужним регулятором ринку цифрових книжок. Окрім того, новий сервіс дозволить зменшити кількість текстів, які лишаються непрочитаними, позаяк користувачі мало про них знають і не певні щодо того, чи є сенс купувати ці видання.

Сервіс планують запустити на початку наступного року. Total Boox заявляє про тісну інтеграцію своєї платформи з усіма соціальними мережами, наявність у магазині тисяч найменувань книжок та обов’язкове створення додатків для смартфонів, що використовують різні операційні системи.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики