Стародруки в мережі

Стародруки тепер можна читати в Інтернеті, повідомляє UBR. У Національній історичній бібліотеці почали оцифровку стародрукованих та рідкісних видань. Їх можна знайти на сайті просвітницького закладу. Які на вигляд тексти літописів і прижиттєві видання класиків, віднині можуть побачити не лише науковці. Національна історична бібліотека викладає свої стародруки у всесвітню мережу. Тепер там можна знайти навіть перші друковані книжки Івана Федорова і прижиттєві видання класиків літератури. Для бібліотекарів це не лише можливість популяризувати свої архіви, а й шанс зберегти унікальні видання, яким довелось витримати випробування часом і навіть невмілою реставрацією.

Поки вдалося оцифрувати близько двох сотень книжок. Кошти, а це понад триста тисяч гривень, виділив один із міжнародних фондів. Оцифровка одного стародруку обходиться щонайменше у 500 гривень.

Показати історичні бібліотеці справді є що. Її фонд рідкісних і цінних книг нараховує близько 25-ти тисяч примірників.

Щойно на сайті бібліотеки з`явились електронні копії раритетів, його відвідуваність зросла удвічі, – власне, як і самої бібліотеки. За словами директорки Алли Скорохватової, молодь нині іде в Інтернет, значить, його мають освоювати й просвітницькі заклади.

Співробітники бібліотеки сподіваються, що колись у них з`явиться і власна сканувальна станція. Тоді вони зможуть обходитись без сторонньої допомоги.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики