У Німеччині відкрилася найбільша онлайн-бібліотека

У Берліні пройшла презентація найбільшої національної онлайн-бібліотеки, яка містить 5600000 книжок, архівів, фотографій та репродукцій, пише pro-books.ru.

Найоб’ємніша національна онлайн-бібліотека Німеччини почала роботу в тестовому режимі наприкінці минулого тижня. У Deutsche Digitale Bibliothek (DDB) зібрані 5,6 мільйона книжок, архівів, фотографій, репродукцій картин, аудіозаписів і фільмів. Роботу над проектом, що почалася ще влітку 2007 року, вела ціла група фахівців. Нова бібліотека покликана полегшити процес навчання та проведення досліджень.

Уже зараз, як зазначив експерт із питань культури та ЗМІ Вольфґанґ Бернзен, DDB надає доступ до фондів 1,8 тисячі культурних і наукових закладів, а в майбутньому їх число має збільшитися до 30 тисяч.

Кінцева мета роботи бібліотеки – об’єднання всіх онлайн-сховищ культурних і наукових установ країни, а також інтеграція із загальноєвропейським бібліотечним проектом Europeana.

У Німеччині відкриття бібліотеки вже встигли назвати «проектом століття» і наголошують, що не збираються гнатися за кількістю відвідувачів, намагаючись обігнати популярні американські сервіси, просто хочуть оцифрувати культурну та наукову спадщину країни і зробити це її доступним для зацікавлених. «Відбулася справжня демократизація мистецтва і культури», – заявив один із керівників проекту Герман Парцинґер.

Бета-версія сайту www.deutsche-digitale-bibliothek.de вже доступна для відвідувачів. Поки головний недолік онлайн-сховища – те, що через легальність бібліотеки та дотримання її творцями всіх авторських прав, у ній представлено вкрай мало сучасних наукових і культурних творів. Чи будуть вестися переговори з правовласниками, чи будуть шукати кошти для покупки видань, що перебувають під захистом авторського права, не повідомляється.

Європейські експерти вже не раз закликали до створення масштабних онлайн-проектів, які зможуть скласти конкуренцію Google і не допустити монополії інтернет-гіганта в оцифруванні світової культурної спадщини. Крім DDB, в Європі вже кілька років розвивається цифрова бібліотека Europeana, фінансована Євросоюзом.

Читайте також: У Google Books з’явиться конкурент

Запрацювала Світова цифрова бібліотека

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики