Німці витрачають на книжки в 40 разів більше за українців

Президент Української асоціації видавців і розповсюджувачів книг Олександр Афонін під час прес-конференції у Києві навів статистичні дані щодо витрат громадян на книжки в різних країнах світу. Виявляється, українці витрачають на книжки в десятки разів менше за мешканців інших держав, повідомляє УНН.

“У європейців статистика друку – не головне. Головне – статистика споживання книжки. Тобто скільки книжок на середньостатистичного громадянина тієї чи іншої держави купується впродовж року”, – сказав О. Афонін.

“Середньостатистичний німець за рік купує книжок на 119 євро. У маленькій п’ятимільйонній Фінляндії, яка за освіченістю вважається сьогодні першою країною відповідно до рейтингів ЮНЕСКО, громадянин у середньому купляє книжок на 105 євро. У Південній Кореї, яка серед лідерів у технологічному та науковому розвитку, – в межах 95 євро. Я вже не кажу про Польщу, де середньостатистичний громадянин купує книжок на 32 євро. А середньостатистичний українець за рік купує книжок на 2,9 євро”, – наголосив О.Афонін.

За його словами, ці показники свідчать, що моральний, духовний та освітній рівень українців падає.

Читайте також: По одній книжці для українця… на рік

Пільг для української книжки не буде?

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики