Названо лауреатів премії Глібова за 2013 рік

Премію заснували МГО Літературна спілка „Чернігів” та журнал „Літературний Чернігів” 2002 року.

Присуджується ця почесна відзнака щороку 5 березня, в день народження видатного українського письменника Леоніда Глібова, в номінаціях: „поезія”, „проза”, „літературознавство”, „краєзнавство”, „мистецтво”, „благодійна та громадська діяльність”.

Першим лауреатом став поет Василь Струтинський. Також премією імені Леоніда Глібова нагороджувалися письменники, науковці, журналісти Сергій і Тетяна Дзюби, Володимир Кузьменко, Володимир Сапон, Олександр Забарний, Ніна Ткаченко, Олексій Брик, Віталій Леус, Микола Лелюк, фотохудожник Володимир Яковенко.

Відбулося засідання журі, яке назвало цьогорічних лауреатів. Ними стали:
1. Директор Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. М. Коцюбинського Ігор Коцюбинський – за упорядкування книжок зі спадщини Михайла Коцюбинського та його нащадків, надрукованих в останні роки;

2. Письменник, Шевченківський лауреат Василь Слапчук (м. Луцьк) – за роман „Дикі квіти”;

3. Письменник, журналіст „Українських новин” Владислав Савенок
(м. Чернігів) – за поетичну книжку „Заповіді любові” та громадську діяльність;

4. Письменник, доцент Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Василь Буденний – за книжки для дітей „Рано-вранці на зорі” та „Вундеркінди з нашого під’їзду”;

5. Чернігівський академічний народний хор, його художній керівник і головний диригент, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур – за збереження музичної спадщини, традицій українського народу, популяризацію та високохудожнє виконання народних пісень і танців.

Михась Ткач,
голова журі, головний редактор журналу „Літературний Чернігів”,
голова Літературної спілки „Чернігів”, заслужений працівник культури
України

cult.gov.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики