Василь Шкляр: “Мені треба режисера-загорільця”

shklar1
фото: expres.ua

Українські історичні фільми ще не скоро зніматимуть у Голлівуді, вважає письменник Василь Шкляр. Про це він сказав, коментуючи питання щодо екранізації його роману „Чорний ворон”, пише Gazeta.ua.

„Наші люди в Голлівуді є, я говорив із ними. Мені пояснили, що потрібно мати переклад англійською. Це вже є. Далі пишеться синопсис – це 50 тисяч доларів. Потім пишеться сценарій – це мільйон доларів. Далі мільйон доларів вкладаєш у промоцію, я так зрозумів, що це по-їхньому хабар. Словом, вкладаєш 2 мільйони з гаком, а потім вони розглядають комерційну перспективу. Якщо вони бачать комерційний зиск, то далі ти не даєш ні копійки, але якщо ні – гроші ніхто не поверне. Я їм сказав, що це рулетка”, – розповів він.

За словами автора, у Голлівуді планували звернутися до Мела Ґібсона. Така ідея спала на думку, коли знімати фільм за романом Шкляра відмовився Єжи Гофман.

Щодо проблем зі створенням фільму, які існують сьогодні, письменник зазначив коротко: „У мене проблема з режисером. Приходили хлопці молоді, показували мені свої короткометражки й усі говорили про майбутній фільм із якимсь сумнівом. А треба, щоб був режисер-загорілець. Щоб сказав мені: „Якщо ти не даси мені зняти цей фільм, я тебе вб’ю, бо це буде фільм мого життя”. А немає таких”.

Повністю інтерв’ю із Василем Шклярем читайте на сайті Gazeta.ua.

Читайте також: Шкляр допише новий роман до кінця року

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики