Друкарня, що виплачує Януковичу мільйони, не видає книжок

yanukowichДонецька друкарня “Новий світ”, яка за два роки виплатила авторську винагороду президентові Віктору Януковичу на загальну суму майже 32 млн. гривень, насправді не випускає книжок.

Як стало відомо ZN.UA, у переліку послуг, розміщеному на сайті друкарні, вказано рекламний друк, видання газет і журналів, картонну упаковку, флексоупаковку й виробництво плівки. Книговидання там не згадується взагалі.

Слід зазначити, далеко не кожна друкарня може видавати книжки: для цього потрібне специфічне обладнання. Не кажучи про те, що друкарня (на відміну од видавництва) зазвичай не купує майнових прав на інтелектуальні твори й не розпоряджається ними – вона просто видає замовлену продукцію. На жаль, зв’язатися з компетентними співробітниками друкарні не вдалося. Спілкування з пресою щодо президентських книжок доручили заступникові директора Едуардові Вакуленку, але його телефон був постійно вимкнений. Наразі жодної книжки президента, виданої цією друкарнею, не вдалося виявити ні в реєстрах бібліотек, ні на прилавках книгарень.

До речі, як підрахувало ZN.UA, якщо виходити з середньоринкових цін і стандартних авторських гонорарів (10%), виходить, що друкарня розраховує продати щонайменше на суму 320 млн. Тобто запланований тираж – 6,4 млн. примірників.

У таких кількостях в Україні не видавалася жодна книжка. Для порівняння, найпопулярніша авторка країни Симона Вілар недавно встановила рекорд – 209 тис. книжок на рік (і це близько 15 творів). А, наприклад, тираж твору Леоніда Кучми “Україна не Росія” становив 10 тис. примірників.

Нагадаємо, в період із 2005-го по 2010 рік Віктор Янукович видав чотири свої книжки: “Рік в опозиції. У політіці не буває остаточних перемог и поразок”,” … І рік при владі. Від кризи – до економічного зростання”,” Здолати шлях” і “Як Україні далі жити”. Також у його бібліографії значиться англомовний “путівник Україною для інвесторів” Opportunity Ukraine, але він був написаний і виданий у 2011 році.

Усі перераховані вище книжки виходили в різних видавництвах – “Фоліо”, “Валрус-Дизайн” і “Видавничий Дім Дмитра Бураго”. Згідно з декларацією президента про доходи, в 2011 році він отримав “авторську винагороду” в розмірі 16,4 млн. грн, а в 2012-му – 15,55 млн.

Прес-служби голови держави пояснила, що це кошти від передачі ним майнових прав на свої твори, зокрема, на створені у 2005-2010 рр. книжки, а також іще ненаписані тексти, донецькому підприємству – ТОВ Друкарня “Новий світ”.

Для порівняння: на фінансування держпрограми “Українська книга” цьогоріч планується виділити 37,5 млн. грн, з яких близько 12 млн підуть на виплату кредиторської заборгованості.

Читайте також: “Літопис” ВР коштував платникам податків понад 1,8 млн грн

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики