Паттерсон: “Хто врятує наші книжки?”

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

Відомий американський письменник, який встигає ще й просувати читання, розмістив у трьох популярних журналах про книжки оголошення, звернувшись до аудиторії з гострим питанням, інформує pro-books.ru.

Читачам останніх номерів трьох американських періодичних видань, присвячених книжкам, було поставлено запитання: «Хто врятує наші книжки? Наші книгарні? Наші бібліотеки?». Оголошення саме такого змісту розміщено на сторінках журналів, що публікують книжкові рецензії, – The New York Times Book Review і The Kirkus Review, а також на обкладинці журналу для фахівців книжкової сфери The Publishers Weekly. Ініціатор – Джеймс Паттерсон, не тільки найбільш високооплачуваний літератор США, а й знаний активіст у поширенні грамотності серед дітей та популяризації читання. Останнім часом його діяльність на цій ниві дедалі помітніша.

Журналу The Publishers Weekly Паттерсон пояснив, чим викликаний подібний «крик душі»: в такий спосіб письменник сподівається вкотре привернути увагу преси до актуальної проблеми й зрушити з місця дискусію, що “забуксувала”. За його словами, видавці воліють скаржитися на свої біди, а преса недостатньо повно висвітлює проблеми книжкової сфери й майже не пропонує можливих рішень; про конкретні дії, які могли б змінити ситуацію, і мови немає. Паттерсон вельми емоційно і навіть нечемно закликає впливові ЗМІ прокинутися і привернути до проблеми увагу влади, що рятує банки й автомобільну індустрію, але не книжки. Важлива й реакція громадськості: читачам журналів пропонується вирвати сторінки й розвісити оголошення у книгарнях і бібліотеках.

Автор сподівається, що влада, видавці та представники медіа почують його заклик, перестануть скиглити й нарешті повернуть дискусію про майбутнє книжки у практичне річище.

Читайте також: Письменники взялися рятувати книгарні Венеції

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики