Рукопис «Сніданку у Тіффані» купив російський мільярдер

Фото: RR Auctions / AP
Фото: RR Auctions / AP

Рукопис роману Трумена Капоте «Сніданок у Тіффані», виставлений на аукціон, за 306 тисяч доларів придбав російський мільярдер Іґорь Сосін, повідомляє Associated Press із посиланням на організатора торгів – аукційний будинок RR Auction. Сосін – засновник мережі магазинів товарів для дому «Старик Хоттабыч» – планує виставляти раритет у Москві й Монако, розповіли представники RR Auction, пише lenta.ru.

Аукціон проходив із 18 по 25 квітня. Перед початком торгів організатори заявляли, що планують одержати за лот щонайменше 250 тисяч доларів.

84-сторінковий текст «Сніданку у Тіффані» був надрукований Капоте у 1958 році для видавничого дому Random House. Рукопис містить численні авторські примітки, зокрема про зміну імені головної героїні з Конні Густафсон (Connie Gustafson) на Голлі Ґолайтлі (Holly Golightly).

Спочатку права на «Сніданок у Тіффані» придбав журнал Harper’s Bazaar, однак він відмовився од публікації роману через «сумнівний» образ головної героїні – молодої дівчини, що живе за рахунок багатих коханців. У Harper’s Bazaar права на книжку викупив журнал Esquire, де у 1958 році й був уперше надрукований «Сніданок у Тіффані». Майже одночасно з публікацією роману в Esquire «Сніданок у Тіффані» випустило книжкою видавництво Random House.

1961 року на екрани вийшла екранізація роману, де головну роль зіграла Одрі Гепберн. Фільм «Сніданок у Тіффані», знятий режисером Блейком Едвардсом, був удостоєний двох премій «Оскар».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики