На Волині перепоховають прах сестер Лесі Українки

фото: Новини Луцька
фото: Новини Луцька

Внучатий племінник Лесі Українки Роберто Гааб запропонував перепоховати на волинській землі прах сестер Лесі Українки, інформують Новини Луцька.

Про це йшлося під час зустрічі голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з Роберто Гаабом 17 травня.

На зустрічі також були присутні директор Інституту літератури ім.Т.Г. Шевченка Національної академії наук України, академік НАН України Микола Жулинський та український поет, драматург, державний і громадський діяч Іван Драч.

Роберто Гааб, який нині мешкає у Швейцарії, висловив пропозиції щодо перепоховання на Волині праху сестер родини Косачів – Ольги Косач-Кривинюк та Оксани Косач-Шимановської.

«Три сестри Лесі Українки поховані за кордоном. У ті роки з різних політичних мотивів вони мусили емігрувати з України. Тепер, коли Україна стала незалежною державою, маємо надію повернути їх прах на Батьківщину, щоб вони знайшли тут вічний спочинок. Таким чином створити на Волині своєрідний маленький мавзолей цієї славнозвісної родини: чи то на цвинтарі в Колодяжному, чи то на території музею», – висловив свою думку племінник поетеси. Він зізнався, що твори Лесі Українки читає в оригіналі і майже все розуміє.

Борис Клімчук подякував Роберту Гаабу за ідею та висловив готовність підтримати ініціаторів у підготовчих роботах.

Учасники зустрічі також узяли участь у Міжнародній конференції «Леся Українка і національна література», відкриття якої відбулося 17 травня у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки в м. Луцьк.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики