Перше видання «Гаррі Поттера» виставлено на торги

Фото: Sotheby's
Фото: Sotheby’s

Перше видання книжки «Гаррі Поттер і філософський камінь» із примітками Джоан Роулінґ виставлено на аукціон, повідомляє lenta.ru із посиланням на Reuters.

Усі одержані кошти підуть на доброчинність, як оголосили представники британського ПЕН-клубу, що організував торги разом з аукційним домом Sotheby’s. На сторінках книжки Роулінґ написала примітки – як про власне твір, так і про його екранізацію, а також залишила 22 малюнки.

Перший варіант книжки «Гаррі Поттер і філософський камінь» вийшов у 1997 році накладом лише 500 екземплярів. У жовтні 2007 року це видання першого роману з циклу про хлопчика-чарівника продали за 29,8 тисячі доларів. Очікується, що цього разу «Гаррі Поттер і філософський камінь» піде з молотка за значно вищу ціну.

Усього на доброчинний аукціон, який пройде в Лондоні ввечері 21 травня, виставлено 51 перше видання книжок із примітками авторів. Серед лотів, зокрема, «Щоденник Бріджит Джонс» Гелен Філдінґ і “Північне сяйво” Філіпа Пулмана.

У серію романів про Гаррі Поттера входять сім книжок, останню з яких було опубліковано в 2007 році. Сукупний тираж романів про чарівника перевищив 450 мільйонів екземплярів. Усі романи серії екранізовано. Книжки про Гаррі Поттера дозволяють Джоан Роулінґ досі регулярно потрапляти в рейтинги найбагатших письменників світу.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики