У Відні відбулася презентація п’єси Дмитра Тернового

фото: glavnoe.ua
фото: glavnoe.ua

У Відні відбулася презентація п’єси «Деталізація» харків’янина Дмитра Тернового, з якою він переміг у щорічному конкурсі драматургів «Говорити про кордони», організованому державними та недержавними установами Австрії. Переможця нагородили 16 травня у камерному театрі Garage X, інформує портал glavnoe.ua.

Великий фрагмент твору, адаптований саме для презентації, читали австрійські актори театру і кіно: Karin Lischka, Till Firit, Toni Slama.

«Атмосфера вечора була дуже теплою: невеликий, затишний театр у центрі Відня, заповнений глядачами, прекрасна читання п’єси, ніякої помпезності, – за все це красно дякую організаторам, авторові конкурсу Крістіану Папке та представникам австрійського міністерства закордонних справ, яке підтримало його ідею», – зазначив Д. Терновий.

Він зізнався, що раніше не стикався з таким театральним жанром, як акторське читання драматургії для глядача.

«Чесно кажучи, не думав, що це може бути настільки цікаво. Мушу сказати, для презентації підібрали справді прекрасних і дуже відомих в Австрії акторів», – повідомив письменник.

Він також зазначив, що переклад п’єси напевне буде дуже якісним. Його робить Lydia Nagel, викладачка слов’янської лінгвістики в університеті Відня і перекладачка сучасної прози і драматургії з різних слов’янських мов німецькою. «Суджу про якість перекладу з того, як жваво й адекватно аудиторія реагувала на читаний акторами текст», – зазначив драматург.

До кінця поточного року п’єса буде видана окремою книжкою накладом 11 тис. примірників, які розійдуться найважливішими театральними й літературними установами німецькомовних країн Європи: Австрії, Німеччини, Швейцарії. У майбутньому театральному сезоні «Деталізацію» також мають поставити ​​на сцені державного театру в місті Карлсруе (Німеччина). Поки цього не відбудетья, за умовами конкурсу, діятимуть певні обмеження в авторських правах: п’єса не може бути надрукована або поставлена ​​в інших країнах.

«Говорити про кордони» – театрально-літературний проект, ідею якого для держав Східної Європи запропонував у 2004 році австрійський режисер Крістіан Папке. Щороку конкурс проходить у новій країні: до України він проводився в Македонії, Сербії, Хорватії, Боснії і Герцеговині, Албанії, Болгарії, Румунії. Організатор проекту – Австрійське федеральне міністерство з європейських і міжнародних справ за підтримки ряду неурядових структур Австрії та країн-учасниць конкурсу. П’єсу «Деталізація» з-поміж понад 50-ти поданих на конкурс-2012 текстів одностайно визнали найкращою всі члени міжнародного журі, вердикт якого був оприлюднений наприкінці лютого поточного року.

Дмитро Терновий (Dmytro Ternovyi) уперше спробував свої сили в драматургії ще в студентські роки (закінчив філфак Харківського національного університету ім. Каразіна), багато років працював журналістом. У 2006 році разом зі своєю дружиною, поеткою і режисеркою Ольгою Терновою, створив Театр на Жуках, де є також продюсером й актором. У 2010 році повернувся до драматургії, створив низку п’єс, частина яких увійшла до репертуару Театру на Жуках.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики