Британські волонтери заохочують дітей читати

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

У Сполученому Королівстві за підтримки найбільших видавництв та місцевого цифрового представництва ритейлера Barnes & Noble активізувалася кампанія з підтримки дитячого читання і поширення грамотності, пише pro-books.ru.

Як повідомляє The Evening Standard, у британській столиці набирає обертів кампанія з боротьби проти неграмотності серед дітей, що стартувала 2 роки тому безпосередньо з ініціативи газети й за підтримки міської влади. Інвестиції в розмірі 1 млн. фунтів стерлінгів (половина коштів надійшла з фонду мера Лондона) дозволили спеціально підготувати 700 волонтерів, які загалом уже допомогли більше ніж двом тисячам дітей, що навчаються у сотнях початкових шкіл і мають труднощі з читанням.

Тепер до справи приєдналися найбільші видавництва, серед яких – Hachette, HarperCollins, Penguin і Random House, а також британське цифрове представництво ритейлера Barnes & Noble. Спеціально для волонтерів підготовлено ​​тисячу рідерів Nook, у бібліотеці кожного з яких будуть доступні тексти дитячої літературної класики, а також популярні сучасні бестселери – зокрема, наприклад, повість «Чарлі й шоколадна фабрика» Роальда Даля. Попереду – робота в лондонських школах, але, крім цього, в середині літа заплановано кульмінацію кампанії: на Трафальгарській площі відбудеться грандіозний фестиваль, де читати дітям книжки будуть відомі британські літератори. Організатори припускають, що в заході візьмуть участь кілька тисяч дітей.

Наразі приклад читцям подали мер Лондона Борис Джонсон і бізнесмен, власник газет The Evening Standard і The Independent Євґєній Лєбєдєв. В одній зі шкіл Джонсон прочитав дітям повість Кеннета Ґрема “Вітер у вербах», а Лєбєдєв – казку Оскара Вайльда «Велетень-егоїст».

Читайте також: Великобританія святкує “Всесвітній день книжки”

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики