Amazon запускає платформу самопублікації для авторів «фанфіків»

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

Черговий інноваційний проект найбільшого світового книжкового онлайн-ритейлера адресований літераторам, чия творчість базується на матеріалі чужих творів.

Як повідомляє pro-books.ru з посиланням на прес-службу Amazon, інтернет-ритейлер у червні запускає цифрову платформу самопублікації під назвою Kindle Worlds. Новий проект призначений для вельми численної аудиторії літераторів-непрофесіоналів, які є авторами так званих «фанфіків» – зразків масової літератури, що створюються за мотивами культового літературного твору, кінофільму або комп’ютерної гри. Поширюються такі тексти зазвичай через Інтернет, за постійних претензій із боку правовласників, на некомерційній основі. Саме останні дві обставини й буде переглянуто завдяки новому проекту Amazon: укладатимуться необхідні ліцензійні угоди, й автори зможуть заробляти на продажу своїх текстів. До речі, останній світовий супербестселер – роман «П’ятдесят відтінків сірого» – Е.Л. Джеймс написала саме на основі власного «фанфіку» за мотивами серії «Сутінки» Стефані Маєр.

У ролі утримувача ліцензій буде виступати сама платформа, керівництво Amazon нині активно обговорює умови співпраці з правовласниками. Вже вдалося одержати, наприклад, права на використання двох екранізованих і дуже популярних серій романів: Лізи Джейн Сміт «Щоденники вампіра» і Сесілі фон Зіґесар «Пліткарка», Сари Шепард «Милі обманщиці» та інших творів. Організатори Kindle Worlds розраховують зібрати представницьку колекцію ліцензій. Передбачається, що відрахування будуть отримувати як правовласники, так і літератори. Розмір авторських роялті за твори, мінімальний обсяг яких – 10 000 слів, становитиме 35% від чистого прибутку.

Організатори сервісу сподіваються, що Kindle Worlds стане компромісом, який влаштує всіх: автори зможуть заробляти власною творчістю і, своєю чергою, розширять коло читачів, водночас правовласники будуть спокійні, а до популярних франшиз привернуть увагу ще більшої аудиторії.

Читайте також: Amazon придбає сервіс рекомендацій для книголюбів Goodreads

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики