Помер патріарх американської фантастики Джек Венс

фото: DT.UA
фото: DT.UA

У Каліфорнії у віці 96 років помер патріарх американської наукової фантастики Джек Венс, інформує DT.UA.

Венс був удостоєний безлічі літературних нагород, зокрема премії “Небьюла”, “Г’юґо”, а також “Світової премії фентезі”. У 2001 році письменника ввели в Залу слави наукової фантастики та фентезі в Сіетлі.

“Джек Венс помер у себе вдома в неділю ввечері, 26 травня, завершивши тривале, багате і плідне життя. Він був широко визнаний як автор, а родина і друзі знали його як шляхетну, великодушну, пряму, працьовиту, оптимістичну і скромну людину”, – повідомляється на сайті Венса.

Письменник народився 28 серпня 1916 року в Сан-Франциско.

Здебільшого Венса називають американським письменником, який працює у жанрах фентезі та наукової фантастики. Хоча сам автор, як відомо, був проти навішування ярликів. Венс опублікував одинадцять детективних повістей під своїм справжнім іменем (Джон Голбрук Венс) і три детективні повісті під псевдонімом Еллері Квін. Окрім того, він публікував повісті та оповідання під псевдонімами Алан Вейд, Пітер Гелд, Джон ван Зеє і Джей Каванс.

Венс був удостоєний безлічі літературних нагород, серед яких і премії “Г’юґо” у 1963 році за повість “Повелителі драконів” і в 1967 році за повість “Остання цитадель”, премія “Небьюла” в 1966 р. теж за “Останню цитадель”, премія “Юпітер” у 1975 році; письменникові присвоєно звання переможця “Світової премії фентезі” у 1984 році за видатну літературну спадщину й у 1990 році за книжку “Мадук” із серії “Ліонесс”; він отримав нагороду “Едґар” у 1961 році за найкращий перший твір у жанрі детективу (повість “Людина у клітці”) і звання гросмейстера Світової асоціації письменників-фантастів у 1990 році; у 1992 році Венса приймали як почесного гостя під час Всесвітньої конвенції письменників-фантастів в Орландо, штат Флорида.

До 64 років Венс осліп, але й далі писав книжки за допомогою спеціальної комп’ютерної програми.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики