Французький видавець Моріс Надо помер у віці 102 років

фото: AFP
фото: AFP

Відомий літературний критик і видавець Моріс Надо, який відкрив для французької публіки Мішеля Уельбека, Жоржа Перека, Семюела Беккета і Варлама Шаламова, помер у віці 102 років, повідомляють РИА Новости, посилаючись на французькі ЗМІ.

“Мій батько помер у неділю о 18-й годині у себе вдома в колі рідних. Похорон відбудеться у (департаменті) Сена-і-Марна, але прощання пройде у Парижі”, – повідомив син критика Жиль Надо.

Надо народився в Парижі 21 травня 1911 і залишився сиротою після Першої світової війни. У 1930-і роки він вступив у Французьку комуністичну партію, але в 1932 році був звідти усунений і незабаром вступив у троцькістську Комуністичну лігу Франції. У ці роки він почав тісно спілкуватися зі знаменитими французькими лівими літераторами Луї Араґоном, Андре Бретоном і Бенжаменом Пере.

Під час війни й німецької окупації Надо працював викладачем, брав участь у французькому русі Опору. На відміну від своїх товаришів у підпільній діяльності, зокрема, письменника Давида Руссе, йому вдалося уникнути депортації до концтабору після облави.

Після війни почав літературну діяльність як критик, а потім – як видавець. Надо співпрацював із видавництвами Julliard і Denoel, а в 1977 році заснував власний видавничий дім Les Lettres nouvelles, який із 1984 року носить його ім’я. Видавництво Editions Maurice Nadeau, зокрема, опублікувало перший роман Мішеля Уельбека “Розширення поля боротьби” і твори майбутнього лауреата Нобелівської премії з літератури (2003 рік) – південноафриканського письменника Джона Максвелла Кутзее.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики