Еріка Джеймс стала мультимільйонеркою за півроку

фото: AFP
фото: AFP

Авторка «50 відтінків сірого» Еріка Джеймс стала мультимільйонеркою, заробивши понад 10 мільйонів фунтів за півроку продажів. Про це пише lenta.ru, посилаючись на The Daily Telegraph.

У лютому 2012 року письменниця разом зі своїм чоловіком Наяллом Леонардом створила компанію Fifty Shades Ltd, щоб акумулювати доходи від бізнесу, пов’язаного з книжкою «50 відтінків сірого» і двома її сиквелами.

Податкова звітність Fifty Shades Ltd свідчить про те, що за перші шість місяців існування компанія одержала 12,6 мільйона фунтів, а за вирахуванням податків – 10,7 мільйона фунтів чистого прибутку. Джеймс і її чоловік – єдині керівники компанії, вони самі виплачують собі щомісячну зарплату й дивіденди.

Журналісти зазначають, що, незважаючи на різке збільшення прибутку, Джеймс, як і раніше, живе у будинку на заході Лондона, який вони з чоловіком купили 15 років тому. Найдорожчим придбанням письменниці за останній час став новий автомобіль марки Volkswagen. При цьому відомо, що Джеймс віддала понад мільйон фунтів на доброчинність, однак для чого саме, не уточнюється.

Еротичний роман Джеймс «50 відтінків сірого» вийшов навесні 2012-го і до кінця року розійшовся накладом 65 мільйонів екземплярів. Значну частину тиражу було продано в електронному вигляді. На хвилі успіху книжки Джеймс написала два продовження, які також користувалися комерційним успіхом. При цьому роман викликав неоднозначну реакцію громадськості через відверто порнографічний зміст, зокрема, експлуатацію теми БДСМ.

Навесні 2013 року почалася активна підготовка до зйомок кіноверсії «50 відтінків сірого». Права на екранізацію належать Universal Pictures і Focus Features. Продюсерами картини стали сама Еріка Джеймс й обрані нею Майкл Де Лука і Дана Брунетті. Режисеркою, за даними на кінець червня, буде Сем Тейлор-Джонсон, останнім масштабним проектом якої став біографічний фільм «Nowhere Boy».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики