Створено найбільше в світі книжкове видавництво

фото: ЕРА
фото: ЕРА

Німецький медіаконцерн Bertelsmann і британський Pearson завершили злиття своїх книговидавничих підрозділів, створивши найбільше книжкове видавництво в світі – Penguin Random House. Усі необхідні дозволи антимонопольних відомств уже отримано, повідомили обидві компанії в ході підписання завершальних договорів у понеділок, пише РБК daily.

Контрольний пакет компанії Penguin Random House збереже за собою Bertelsmann (53%), що нараховує понад 10 тис. працівників, а річний виторг становить приблизно 3 млрд євро. Британці ж матимуть у спільному видавництві 47%. Очолить нову фірму Маркус Доле, який із 2008 року керував «дочкою» Bertelsmann – підприємством Random House. Джон Макінсон, що дотепер очолював Penguin, стане головою керівної ради Penguin Random House, куди Bertelsmann делегує п’ятьох, а Pearson – чотирьох своїх представників.

Тепер у планах німців і британців – здійснення спільних інвестицій на ринках, що швидко ростуть (Китай, Індія чи Бразилія), а також розвиток нових бізнесів. Окрім того, угода помітно зміцнить позиції обох медіаконцернів у боротьбі проти конкурентів на кшталт Amazon, Apple і Google, які своїми пропозиціями в Інтернеті отруюють життя традиційним книговидавцям. «Об’єднавшись, ми зможемо інвестувати в значно більших масштабах», – заявив у зв’язку з цим голова Bertelsmann Томас Рабе.

Штаб-квартира Penguin Random House розташується в Нью-Йорку. Звідси координуватиметься діяльность Random House і «дочки» Pearson – компанії Penguin у США, Канаді, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Індії та ПАР, а також філій Penguin у Китаї і видавництв Random House в Іспанії та Латинській Америці. З огляду на те, що новостворений книжковий концерн робить акцент на англійсько- та іспанськомовні публікації, німецькомовна видавнича група Random House зі штаб-квартирою в Мюнхені залишається у складі Bertelsmann. Цей крок пояснюється ще й тим, що, порівняно з іншими країнами, книжковий ринок Німеччини, як і раніше, вельми стабільний – завдяки твердим цінам на книжки, річний виторг сфери вже впродовж багатьох років становить близько 10 млрд євро.

Геть інакша ситуація у Великобританії або США. З кожним роком інтернет-магазини на зразок Amazon відбивають у місцевих книготорговців дедалі більше клієнтів. Популярність електронних книжок тільки погіршує становище. Тож обидва партнери – Bertelsmann і Pearson – сподіваються, що об’єднання сил допоможе їм краще реагувати на ці виклики і посилити інвестиції у нові бізнес-моделі.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики