“Жахлива” розмальовка – серед дитячих книжок у Tesco

фото: pro-books.ru
фото: pro-books.ru

У Британії наробив галасу інцидент із книжкою-розмальовкою для дорослої аудиторії, яку один із найбільших супермаркетів країни помилково запропонував дітям 5-8 років.

Як пише pro-books.ru, ЗМІ Сполученого Королівства отримали прекрасну можливість поміркувати про особливості жанру «псевдодитячих» книжок: один із найбільших супермаркетів країни – Tesco – помилково вніс розмальовку з кадрами із фільмів жахів до категорії книжкової продукції для дітей 5-8 років. На обкладинці зображена кривава сцена вбивства в душі з фільму Гічкока «Психо». Власники 16-сторінкової книжки можуть розмалювати кадри з таких класичних фільмів жахів, як «Мовчання ягнят», «Щелепи», «Жах на вулиці В’язів», «Сяйво» та інших. На невідповідність контенту для віку потенційної аудиторії вказали користувачі сайту супермаркету, що виявили книжку у даній категорії. Керівникам Tesco довелося вибачатися за помилку, яка сталася, за їхніми словами, через те, що сторонні компанії (в даному випадку – оптовик) можуть використовувати спеціальну програму і продавати свої товари за допомогою ритейлера, підбираючи для них категорії.

Авторка розмальовки – британська художниця Мел Елліот – окрім книжки з кадрами з фільмів жахів створювала і більш невинні розмальовки, проте популярністю користується саме «кривава», що має сформоване коло фанатів. За словами художниці, книготорговці постійно зазнають проблем із пошуком відповідної категорії для її творів. Вона зазначила, що зазвичай розмальовки продаються у незалежних книжкових магазинах і розраховані, звісно, винятково на дорослу аудиторію. Втім, після появи у ЗМІ інформації про інцидент, Елліот написали деякі покупці, які зауважили, що й діти залюбки розмальовували книжку. Наступна розмальовка письменниці готується до виходу у видавництві Penguin.

Читайте також: Художниця вибачилася за крокодила з Кораном

Дитячі розмальовки розгнівили мусульман

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики