Юстина Соболевська приїде на Форум видавців

фото: bookforum.ua
фото: bookforum.ua

У 20-му Форумі видавців у Львові візьме участь Юстина Соболевська, відома польська журналістка і літературний критик, авторка «Книжки про читання», повідомляється на сайті Форуму.

Юстина вивчала полоністику у Варшавському університеті. Працювала редактором літературного відділу у польському соціально-культурному тижневику «Przekroj», редагувала культурний розділ газети «Dziennik». Дописувала рецензії на книжки у «Gazeta Wyborcza», «Tygodnik

Powszechny» i «Przegląd Polityczny». Зараз працює журналісткою у тижневику «Polityka». Публікується в «Odrz», «Kresy», «Res Publica Nowa», подає літературні огляди та інтерв’ю.

«Книжка про читання, або решту допиши сам» («Książka o czytaniu, czyli resztę dopisz sam»), яка вийшла 2012 року, присвячена культурі читання. У ній кожен знайде для себе щось автобіографічне. Про те, як розставити книжки на полицях, що читати у відпустці й у ванні.

Книжку навіть називають польським додатком відомої «Історії читання» Альберто Мангуела, в якій безпосередньо описані історія та методи читання. Письменниця зізнається, що том Мангуела – один з найбільш затертих у її бібліотеці. Вона навіть збиралась зробити добірку улюблених цитат із нього.

Польські рецензенти від «Книжки…» у захваті: «Це твір про книжки, читання і про тих, хто полюбляє і те, й інше. Ця книжка для нас і про нас. І все написано легко, так, що можна прочитати за один вечір, а потім повернутися і зробити помітки. Автор навіть залишила місце для нотаток».

Сама письменниця вважає, що книжка не так про читання, як про читача. Адже ми – це книжки, які ми читаємо. «У книжок з’являється все більше і більше конкурентів – це ігри, Інтернет, телебачення, серіали. Зараз можна навчатись у школі і не читати взагалі, тільки завантажувати реферати з Інтернету. А читання – це корисна звичка, якщо вона не вироблена у дітей, вони матимуть труднощі з розумінням тексту, – зауважує Юстина в інтерв’ю. – Але не все так погано. У метро я часто бачу людей із книжками, зокрема електронними. Нещодавно один молодий чоловік написав мені, що завдяки електронній книжці повернувся до читання, бо може виділяти на це час у корках на дорогах».

Програма «Польща – почесний гість» на 20-му Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту в Києві, Інституту Книжки (Краків).

Читайте також: На ювілейний Форум завітає Сильвія Хутнік

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики