Знайдено невідоме оповідання Джозефа Хеллера

фото: Rex Features
фото: Rex Features

Американський журнал Strand Magazine опублікує невідоме оповідання письменника Джозефа Хеллера під назвою «Майже як Різдво» (Almost Like Christmas). Про це повідомляється на сайті видання, пише lenta.ru.

Як зауважує The Guardian, оповідання було написане до виходу в світ найвідомішого роману Хеллера «Пастка на дурнів» (“Catch – 22”), опублікованого в 1961 році. “Майже як Різдво” з’явилося в кінці 1940-х – на початку 1950-х років, після повернення Хеллера з фронту.

Рукопис оповідання, присвяченого расизму та насильству, знайшов керівний редактор Strand Magazine Ендрю Ґуллі в бібліотеці університету Брандейса. Раніше йому вдавалося виявити в архівах невеликі твори Марка Твена, Ґрема Ґріна, Аґати Крісті та Пелема Ґренвіла Вудхауза. За його словами, у «Майже як Різдво» і «Пастці для дурнів» простежуються деякі паралелі: автор в обох творах показує, наскільки безсердечна і непробивна бюрократія.

Оповідання Хеллера – про жорстоку бійку, в результаті якої білий американець впав у кому. Основним підозрюваним є афроамериканець, і його вмовляють прийти на допит. За словами біографа Хеллера Трейсі Деорті, “Майже як Різдво”, як і інші твори письменника, гнітюче за атмосферою, проте в ньому немає характерного для прози Хеллера сатиричного елемента.

40-й випуск Strand Magazine з оповіданням Хеллера вийде на тижні 22-28 липня. У журналі друкується художня проза, рецензії, інтерв’ю та огляди.

Джозеф Хеллер служив у ВПС США з 1942 року, згодом багато писав на військову тематику. “Пастка на дурнів”, сатиричний антивоєнний роман, за версією «Бі-Бі-Сі» посідає 11 рядок у рейтингу 200 найкращих книжок.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики