Американців пустили змагатися за “Букера”

rsz_00_0f_xl_new-york-cityscape-largeЛауреатами престижної британської Букерівської премії з 2014 року зможуть стати не тільки громадяни Великобританії, Ірландії та інших країн британської Співдружності націй, а й жителі США, повідомляє видання Sunday Times.

Члени Букерівського комітету вважають, що задля підтвердження світової репутації нагороди американські письменники повинні мати можливість взяти участь у змаганні за головний приз. Організатори також упевнені, що виключати зі списку претендентів авторів з США – анахронізм.

Письменник і телеведучий Мелвін Брегг розповів, що був “розчарований, хоча не здивований” рішенням організаторів. “Тепер Букерівська премія втратить свою індивідуальність”, – цитує газета письменника. Брегг також порівняв майбутні зміни з поглинанням британської компанії міжнародним конгломератом.

Букерівська премія, заснована в 1968 році, вручається щорічно за кращий прозовий твір англійською мовою, написаний громадянином Великобританії, Ірландії або однієї з країн британської Співдружності націй. Переможець отримує приз – 50 тисяч фунтів стерлінгів. Крім того, всім фіналістам (і переможцю теж) вручають чек на 2,5 тисячі фунтів, а також виконане вручну подарункове видання книги.

Джерело: РИА-Новости

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики