“Буква” заборгувала понад 100 мільйонів

Фото з сайту expres.ua

Мережа книгарень “Буква” офіційно ініціювала власне банкрутство, подавши заяву до Господарського суду Києва. За даними газети “Ділова столиця”, борги компанії перевищують 100 млн грн і проти неї в той же суд подано близько десятка позовів із боку постачальників книг, яким вона перестала платити ще з літа минулого року.

Мережа довгий час належала польській компанії Empik. У 2006 році поляки стали акціонерами “Букви” (тоді вона налічувала 25 магазинів у Києві та обласних центрах). Але налагодити тут бізнес вони не зуміли й на початку 2013 року продали.

Покупцем нібито виступило російське видавництво “Ексмо”. Хоча росіяни угоду не підтвердили, непрямі ознаки все ж вказують на приналежність мережі до “Ексмо”. Наприклад, її інтереси в судах із постачальниками почали представляти юристи компанії “Логос Транс”, яка управляє магазинами “Книжковий супермаркет” і “Читай-город” (також входять в орбіту видавництва “Ексмо”).

Нагадаємо: за останні 20 років кількість книгарень в Україні значно скоротилася. Сьогодні найбільші гравці на українському ринку – “Клуб сімейного дозвілля” і “Ексмо” – у обох приблизно по 80 торгових точок.

Джерело: LB.UA

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики