Нобелівка: підозріло багато ставлять на норвежця

Юн Фоссе
Юн Фоссе

Букмекерська компанія “Ladbrokes” заявила, що ставки на отримання Нобелівської премії з літератури  норвезьким письменником Юном Фоссе  підозріло швидко виросли.

Представник Ladbrokes заявив, що коефіцієнт письменника виріс спочатку із 100:1 до 33:1, а потім до 14:1. Більшість ставок надійшло з Норвегії. Таким чином, Фоссе потрапив до фаворитів премії, і це в фірмі назвали «незвично стрімким злетом для аутсайдера».
1 жовтня букмекерська контора тимчасово призупинила прийом ставок на письменника, потім він і зовсім зник зі списку, однак пізніше повернувся з коефіцієнтом 9:1, потрапивши на четверте місце.
Букмекерський список кандидатів на Нобелівку зараз очолює Харукі Муракамі з коефіцієнтом 3 до 1. Також у п’ятірці лідерів – американська письменниця Джойс Керол Оутс (6:1), угорський прозаїк і драматург Петер Надаш (7:1) і південнокорейський поет Ко Ун (10:1).
У 2010 році схожа ситуація склалася навколо кенійця Нгугі Ва Тхіонго, чиї шанси всього за тиждень виросли від 75:1 до 6:1. Ставки на кенійського письменника також заморозили, втім, нобелівським лауреатом став Маріо Варгас Льоса.
Джерело: Lenta.Ru

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики