Авторки підручників із помилками образилися на журналістів

Фото: life.pravda.com.ua
Фото: life.pravda.com.ua

Мар’яна Захарійчук і Віра Науменко, вчителі – автори шкільних підручників (“Видавничий дім “Освіта”), котрих батьки і освітні експерти звинувачують у сотнях помилок на сторінках їхніх посібників, образилися на інтернет-видання “Українська правда”. Про це вони заявили на брифінгу у Міносвіти.

Конкретно – на журналістку Зою Звиняцьківську, котра 2 жовтня опублікувала матеріал “Цвинтар як модель життя, або укрмова і космічні знання”, де “на гвинтики розібрала” недоліки підручників для 2 класу. Вчительки вважають, що діти повинні розуміти значення таких слів, як “засік”, “тік”, “ківш”, “копа” і користуватися ними. Вони відкидають звинувачення у надмірній кількості картинок із калиною і нецікавих та незрозумілих дітям темах. Натомість, вони взялися розбирати статтю журналістки.

Тут вони знайшли і суржик, і русизми, і стилістичні помилки. “Як “Українська правда”, українська!? Як вона може друкувати таке” – обурилися вчительки. І заявили – найпопулярніше інтернет-видання країни грубо “пройшлося” по національних символах і оберегах, опублікувавши цей матеріал.

Ознайомитися з текстом Звиняцьківської можна тут.

Про помилки у підручниках, виданих для школярів державним коштом у “Видавничому домі “Освіта”, заговорили у вересні. Тоді тернопільські освітяни заявили про те, що знайшли в підручнику з математики для першачків аж 153 помилки на 149 сторінках. Пошуки продовжили батьки і вчителі, звинувативши видавництво у недолугих і нецікавих дітям темах. “Освіта” існування помилок спростовує. Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, що від імені Міносвіти займається посібниками, вважає, що журналістам і політикам вже просто немає до чого причепитися.

Джерело: Свідомо

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики