Історик судитиметься за своє ім’я на підручниках із фальшивою історією України

547066_w_300Професор університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук збирається судитися з людьми, які від його імені друкують підручники з викривленою історією України. Про це історик заявив в коментарі Gazeta.ua

Днями з’явилось повідомлення, що з середини лютого в російському Барнаулі на території Алтайського поліграфічного комбінату таємно друкують історію України для 10 й 11 класу українською й російською мовою. На обкладинці підручника для 10 класу намальовано Богдана Хмельницького, для 11 класу – взяття Рейхстагу і Дніпрогес. Реквізити підручника такі: Володимир Iванович Сергiйчук. Історія України. Від найдавніших часів до сьогодення. – Харків: Основа, 2014 . – 268 с. УДК 94 ( 477 )

У підручниках розповідають, що Данило Галицький був недалекою людиною, яка купилася на порожні обіцянки Заходу. Наголошують, що Україна добровільно увійшла до складу Росії, а хто був проти – то були зрадники й агенти Ватикану. Ніби Ленін подарував українцям Новоросію, тому вони зобов’язані його шанувати і поважати. А Сталін був ефективним менеджером, який здійснював індустріалізацію України на шкоду Росії. А от Бандеру, навпаки, названо “катом українського народу”. Дітей хочуть переконати, що жодного влаштованого Кремлем Голодомору не було, його організували самі українські куркулі, які не хотіли, щоб “бидло йшло до КОЛГОСПу”. Окрім цього в псевдопідручнику пишуть, що українці повинні в ноги кланятися Хрущову за подарований їм Крим, хоча цей подарунок було зроблено із порушеннями закону і його слід поверненути.

“Я не маю до тих підручників жодного стосунку. Там написано речі, діаметрально протилежні моїм переконанням, позиції та науковим напрацюванням. Головна ціль тих, хто пустив це видання на друк — дискредитувати мене. Коли знайомі показали мені посилання в інтернеті — був шокований. Зараз мої юристи вивчають цю справу. Зв’язуються з видавництвом “Основа”, шукають друкований варіант. Якщо цей факт підтвердиться — позиватимусь до суду”, – сказав Сергійчук.

З його слів, нині друк україномовних варіантів “нової” історії 0призупинили. Продовжують штампувати набір лише “російських” версій.

Володимир Сергійчук досліджує проблеми історії України, зокрема українського козацтва, розселення українців у світі, національних меншин в Україні, діяльності ОУН-УПА, внеску українців у розвиток світової науки і культури.
Джерело: Gazeta.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики