У Донецьку відбудеться перший Український літературний фестиваль

Фото: mediaact.eu

Майданчиком для цього свята стане фонд «ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа культурних ініціатив». Фестиваль триватиме з 23 по 25 квітня, його тема – «Мова та насильство». Серед учасників форуму – Юрій Винничук, Андрій Курков, Василь Шкляр та Юрій Макаров, Ірена Карпа, Марк Лівін, Платон Бєсєдін, Мустафа Найєм, Сергій Дацюк. Заплановано паралельну програму з показами фільмів, музичними концертами, виставами. Куратор фестивалю – письменник Любко Дереш.

За словами директора «ІЗОЛЯЦІЇ» Пако де Бласа, було складно заохотити таку кількість унікальних українських авторів, пояснити їм, що Донецьк повинен долучитись до загальної культурної дискусії. «Фестиваль має декілька програм, це – декілька можливостей прочитання тематики заходу. Комусь цікаво, як художники рефлексують із приводу нинішніх подій, а комусь ближчий театр», – пояснив Пако де Блас.

Пріоритет організаторів фестивалю – спілкування учасників та відвідувачів, дискусія між письменниками та аудиторією. Ґрунтом для цього стала тема форуму – «Мова та насильство», форми дискусій будуть різні: круглі столи, лекції, обговорення. Любко Дереш зізнається: «Ми планували фестиваль наприкінці листопада чи на початку грудня, і не сподівалися, що тема прозвучить настільки голосно. Події в Україні дали нам чіткий сигнал, що на обрану тему треба говорити, треба переводити енергію ситуації у конструктивне русло. Через це ми поширювали і поглиблювали концепцію форуму. Ми зробили все, щоб інтегрувати нинішні події у контекст фестивалю, щоб стати певною терапією для українців, які пережили шок».

Головне питання форуму куратор формулює так: «Як пов’язана мова (в широкому розумінні) з проблемою насильства у суспільстві, і чи можна, впливаючи на першу, мінімізувати наявність другого?». Фестиваль орієнтовано на молодь як найактивнішу частину спільноти, організатори хочуть розширити уявлення людей про те, як “відбутися” у житті. Любко Дереш зазначає: «Ще одне завдання форуму – показати Донецьк як частину України не тільки територіально, а й культурно. Ми хочемо привнести щось у місто. І ще ми прагнемо заглянути у майбутнє, прагнемо, щоб Україна мислила себе включеною у світовий контекст».

Джерело: День

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики