В Росії заборонили нецензурну лайку в книжках і кіно

Фото: pravda.com.ua

Володимир Путін підписав закон про заборону нецензурної лексики у творах літератури і мистецтва, в ЗМІ, на концертах, в театрі і кіно.

Закон набирає чинності 1 липня 2014 року, повідомляє Colta.ru з посиланням на ІТАР-ТАСС.

Відповідний законопроект, який було внесено до Держдуми рік тому групою депутатів на чолі з кінорежисером Станіславом Говорухіним, отримав схвалення міністерства культури. У третьому читанні, остаточному, його прийняли 23 квітня.

Закон вводить штрафи за організацію “публічного виконання твору літератури, мистецтва або народної творчості, що містить нецензурну лайку, за допомогою проведення театрально-видовищного, культурно-просвітницького або видовищно-розважального заходу”.

Документ, зокрема, забороняє використовувати нецензурну лайку “під час показів фільмів у кінозалах”, в театральних постановках, на відкриттях виставок, концертах, шоу тощо.

Визначати слова і вирази, які не відповідають нормам літературної російської мови, буде “незалежна експертиза”.

Штрафи за порушення закону для громадян складатимуть 2000-2500 рублів, для посадових осіб – від 4000-5000 рублів, для юридичних осіб – від 40 000-50 000 рублів.

Крім того, закон передбачає заборону видачі прокатного посвідчення фільмам, в яких звучить ненормативна лексика.

За показ кіно без прокатного посвідчення вводять штрафи 50 000-100 000 рублів, за повторне порушення – 100 000-200 000 рублів або призупинення прокатної діяльності на термін до трьох місяців.

Закон зобов’язує виробників розміщувати на аудіовізуальній продукції та книгах попередження “Нецензурна лайка”, при цьому такі товари обов’язково слід продавати в запечатаній упаковці.

Ці норми не поширено на продукцію, випущену до дня набрання законом чинності.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики