Міносвіти розробить програми для пропаганди читання

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич доручив Міністерству освіти і науки розробити спеціальні програми для пропаганди читання. Про це повідомили в прес-службі уряду.

Сич вважає, що до читання, в першу чергу, необхідно привчати дітей, адже свідомість дорослої людини переформатувати набагато складніше.

За словами урядовця, причини низького рівня читання можна пояснити відсутністю не лише достатніх коштів, а й залишками “совєцької” ментальності українців.

“Це не лише фінансова біда, а й проблема ментальності. Бо деколи купити книжку дешевше, ніж витратитись на пиво та сигарети. Страшно, коли людей питають, що вони в цьому році прочитали, і тільки 16-18% готові назвати одну книжку. І це дійсно катастрофа. Можу сказати офіційно, що дав завдання Міністерству освіти розробити спеціальні програми для пропаганди читання і в школі, і серед дорослого населення”, – розповів віце-прем’єр.

Урядовець також наголосив на важливості державної підтримки української книги шляхом податкового стимулювання та квотування іноземної книги.

“Сьогодні тільки 20% українських книжок друкують в Україні, 80% завозить із Росії. І це при тому, що із цих 20-ти ще якась частина – російськомовна. Отже, треба українській книжці допомогти стати на ноги, надати їй податкові пільги та обмежити доступ до ринку російської книги”, – підсумував Сич.

Джерело: День

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики