Оголошено лауреата премії імені Шолом-Алейхема

2 березня в Києві присудили премію імені Шолом-Алейхема.

Цього року міністерство культури визначило 5 номінантів на здобуття премії – це Валерія Богуславська, Володимир Даниленко, Олексій Зарахович, Олександр Ласкін та Володимир Поліщук.

Лауреатом премії і Валерія Богуславська, перекладачка і поетеса, член Національної Спілки письменників України. Премію їй присудили за книгу вибраних перекладів єврейської поезії українською «Високе дерево».

За словами Валерії Богуславської, перекладаючи твори єврейських письменників, вона намагається зберегти рими і мелодику. Працює лише над віршами, прозу не перекладає. Поетеса перекладає з ідишу, бо прагне зберегти спадщину єврейського народу і донести її до українців, адже багато творів єврейських письменників було знищено через Голокост і сталінські репресії.

«Розумієте, я – єврейка. Я вважаю своїм обов’язком, щоб залишилося на цій землі те, що тут було зроблене. Переважно всі ці поети, яких я перекладаю, це вихідці з України. Або вони тут народилися, або тут жили, або якимсь іншим чином вони майже всі пов’язані з Україною, тому ця поезія, яка зараз на ідиші, майже недоступна, я хочу, щоб вона залишилася на цій землі, тією мовою, яку ця земля розуміє», – говорить Богуславська.

Нагадаємо, премію імені Шолом-Алейхема засновано розпорядженням Кабінету міністрів України у 2009 році. Нагороду в розмірі 12 прожиткових мінімумів (за рахунок коштів державного бюджету) присуджують один раз на три роки.

Джерело: ІА ПРО

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики