Положення про премію «ЛітАкцент року – 2015»

1. Книжковою премією «ЛітАкцент року — 2015» відзначаються книжки, написані українською мовою й видані 2015-го року в Україні та за кордоном.

2.    Книжки відзначаються в 5 (п’яти) номінаціях: «Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей», «Літературознавство й есеїстика» і «Золота булька».

3.    Формувати короткий список шляхом оцінювання номінованих книг має змогу кожен автор «ЛітАкценту» (тобто всі, чиї матеріали було опубліковано на сайті в рубриках «Візаві», «Рефлексія», «Огляд», «Рецензія», «Блоги», “Репортаж”).

4.    Критеріями оцінювання книг у номінаціях «Проза», «Поезія» та «Проза й поезія для дітей» та «Літературознавство й есеїстика» є новизна, високий художній рівень твору (дослідження), а також культура видання і його поліграфічна якість. На «Золоту бульку» претендують книжки невисокої художньої вартості, написані відомими письменниками; книжки, що розчарували.

5.    Список книжок для оцінювання міститься у віконечку «ЛітАкцент року». Перелік номінованих книг формують усі охочі: базовий варіант пропонують співробітники «ЛітАкценту», а читачі й автори сайту мають змогу доповнити його шляхом коментування.

6.    Оцінювання відбувається так: кожен автор сайту може до 30 грудня 2015 року переглянути й оцінити книжки за 10-бальною системою, надсилаючи свої пропозиції на електронну пошту редакції: redaktor@litakcent.com. Оцінювати можна по одному чи по кілька видань одночасно один раз або кілька разів, проте змінювати свої бали за вже проголосовану книжку заборонено. Тобто кожен автор сайту за кожну номіновану книжку може голосувати тільки один раз, але кількість книг, за які автор має право проголосувати, як і кількість листів із оцінюванням, — не обмежена.

7.    З остаточного списку за результатами оцінювання шляхом математичних підрахунків редакція формуватиме короткий список книг, що претендують на перемогу в книжковому рейтингу «ЛітАкцент року – 2015».

8. Переможців книжкового рейтингу «ЛітАкцент року – 2015» обиратиме експертне журі – окреме для кожної з чотирьох номінацій. Переможця «Золотої бульки» визначатимуть усі експерти разом. Журі розглядатиме тільки ті книги, що увійдуть до короткого списку – по п”ять у кожній номінації.

9. У чотирьох номінаціях: «Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей» та «Літературознавство й есеїстика» експерти матимуть право не обрати жодної книжки-переможиці.

10. Короткі списки, а також претендентів на «Золоту бульку» буде оголошено в січні 2016 року. Опісля буде визначено, названо й нагороджено переможців.

11.  На початку 2016 року «ЛітАкцент» оголосить і нагородить своїх переможців у книгарні «Є». Нагорода в кожній номінації – диплом переможця і сертифікат на придбання книг у мережі книгарень «Є» на 500 грн. Автор-переможець антипремії «Золота булька» сертифікату на придбання книг не отримає.

12. Редакція сайту «ЛітАкцент» може оголошувати читацьке голосування за результатами короткого списку – для визначення основних тенденцій серед читацької аудиторії.

13. Співробітники «ЛітАкценту», якщо вони, водночас, є авторами критичних матеріалів сайту, мають право голосу на рівних із усіма іншими авторами.

14. Голосування на кожному етапі книжкового рейтингу «ЛітАкцент року» є таємним. Редакція не має права розголошувати вибір будь-кого з тих, хто оцінюватиме книжки рейтингу «ЛітАкцент року – 2015».

15. Редакція «ЛітАкценту» залишає за собою право вносити зміни до «Положення про премію “ЛітАкцент року – 2015”».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики