Видавництва вже продають “безкоштовні” підручники

У 2015/16 навчальному році, завдяки скороченню видатків на утримання депутатського корпусу та секретаріату Кабміну, а також компенсуванню частини необхідних коштів за рахунок місцевих бюджетів, державі вдалось забезпечити учнів 4-х та 7–х класів безкоштовними підручниками, які раніше мали реалізувати батькам за ринковою вартістю.

Оскільки рішення про безкоштовність підручників для українських сімей прийняли на початку серпня, видавці не встигли забезпечити підручниками школи до початку навчального року.

За словами міністра освіти і науки Сергія Квіта, зараз видавці працюють над випуском нових підручників для учнів 4-х та 7–х класів, і незабаром вони мають з’явитися у школах.

Разом із тим, підручники для учнів 4-х та 7–х класів вже реалізують у торговельних мережах.

Зокрема, журналістка і громадська активістка Іванна Коберник, посилаючись на Постанову КМУ №181 від 11 березня 2009 року, зазначає, що такі дії видавництв є порушенням.

“Це підручники мого племінника, учня 4-го класу Київської школи № 92. Куплені за здані батьками 200 грн. Гриф Міносвіти від 20 липня 2015 року. Видавництв “Освіта” і “Генеза”. Це ті підручники, які заборонено продавати, поки вони не надруковані за кошти держбюджету. Їх можна легко купити в Києві”, – зазначає Коберник у своєму Facebook.

“Думала, що гроші на друк підручників не можуть знайти через непрофесіоналізм чиновників, а це таки афера. Підручники куплять двічі – зараз за гроші батьків, а потім – ще раз за гроші держбюджету. Батьків просто обікрали. Класна схема. Знімаю шляпу”, – пише Іванна Коберник.

Вона також наголошує, що урядовою постановою, якою передбачено використання бюджетних коштів на видання, придбання, зберігання та доставку підручників, передбачено штрафні санкції за виготовлення комерційних тиражів до завершення виконання державного замовлення.

“Чому друк цих підручників незаконний – запитання без коментарів. Є така постанова Кабміну №181 від 11 березня 2009 року. Нею передбачено застосування штрафних санкцій за “невиконання або несвоєчасне виконання суб’єктом господарювання зобов’язань та за виготовлення комерційних тиражів до завершення строку виконання державного замовлення”, – наголошує Іванна Коберник.

Джерело: osvita.ua

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики