«Земля» Довженка увійшла до п’яти шедеврів за версією ЮНЕСКО

1375712

До свого 70-річчя ЮНЕСКО сформувала список з п’яти фільмів, які представлять фестиваль світових шедеврів. Серед них і український художній фільм Олександра Довженка «Земля». Про це під час брифінгу повідомила голова Міжнародного фонду культурного співробітництва Влада Литовченко.

«До 70-річчя створення ЮНЕСКО та до 120-річчя світового кінематографу виокремлено 5 фільмів, які будуть формувати фестиваль світових шедеврів. І художній фільм Олександра Довженка “Земля” увійшов у цю п’ятірку», – зазначила вона.

Нагадаємо, що «Земля» – останній фільм епічної трилогії Довженка «Звенигора-Арсенал-Земля». Його знімали влітку-восени 1929 року. У 1958 р. на Міжнародному референдумі в Брюсселі найповажніші кінокритики назвали фільм Довженка серед 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.

У 2012 році Національний центр Олександра Довженка розпочав реставрацію знаменитого фільму «Земля» на основі оригінальної версії 1930 року. Музичний супровід до відреставрованої картини протягом зими-весни 2012 року на замовлення «Довженко-Центру» створив український етно-хаос-гурт «ДахаБраха».

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики