«Опоблок» судиться з Мінкультом за «чорні списки»

На 16 березня перенесено слухання в окружному адміністративному суді м. Києва у справі за позовом політичної партії «Опозиційний блок» проти міністерства культури. Про це повідомляє прес-служба відомства. Партія оскаржує законність складання Мінкультом Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Провадження у справі було відкрито 30 грудня 2015 року.

30 грудня 2015 року Окружний адміністративний суд міста Києва на підставі позовної заяви політичної партії «Опозиційний блок» відкрив провадження про визнання протиправними дії Міністерства культури України щодо законності складання та оприлюднення на офіційному веб-сайті Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Міністерство культури, згідно з ухвалою суду, зобов’язане надати на розгляд Окружного адміністративного суду Києва актуальний список осіб, які становлять загрозу для національної безпеки України, а також копії матеріалів, на підставі яких осіб вносили в цей список.

У партії вважають, що більшість з 83 діячів культури внесено туди безпідставно і без будь-якого підтвердження дій, що несуть загрозу безпеці України.

Так званий «чорний список» Міністерство культури складає, оприлюднює та оновлює на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у відповідності до статті 15 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України.

Сьогодні перелік діячів культури, дії яких створюють загрозу національній безпеці України, містить 83 особи.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики