Декілька тисяч європейських митців вимагають звільнення Савченко

Фото: zaxid.net

Митці та громадські діячі світу різними мовами написали відкритого листа до європейських лідерів із закликом вжити надзвичайних кроків для звільнення незаконно ув’язненої в Росії української льотчиці, народного депутата Надії Савченко.

Серед ініціаторів цього звернення відома україністка Оля Гнатюк. «Загалом лише не російському підсайті вже 9600 підписів, на “польському” – 4500, англійською – 1200, українською – менше, але саме з цього починався відлік, потім вже зробили публічним підписування, зараз маємо загалом уже понад 16000 підписів», – розповіла вона ZAXID.NET.

«Звертаємося до Вас із закликом про застосування надзвичайних дій з метою негайного та безумовного звільнення майже 35-літньої Надії Савченко, української громадянки, викраденої та вивезеної понад 20 місяців тому до Російської Федерації. Російська влада знущається з прав людини, з міжнародного права та конституції своєї країни. Вона знущається також з міжнародної спільноти та з мінських домовленостей. Попередні зусилля міжнародної спільноти виявилися неефективними. У протесті проти дій російського суду Надія Савченко 4 березня оголосила про сухе голодування. Те, чи вдасться врятувати Її життя, стане випробуванням ефективності міжнародної дипломатії та нашої відданості європейським цінностям», – йдеться у листі.

Лист уже підписали відомі представники інтелігенції, літератори, журналісти, митці, музиканти, перекладачі, громадські діячи, режисери тощо з Польщі, України, Білорусі, Грузії, Литви, США, Німеччини, Росії, Франції,Словаччини, Чехії, Хорватії та інших країн. Серед тих, хто підписав лист – нобелівські лауреатки з літератури Світлана Алексієвич та Ельфріде Єлінек, кінорежисерка Агнєшка Голланд, французький філософ та письменник Бернар-Анрі Леві, журналістка та історик Енн Епплбом, російські письменники Віктор Шендерович, Людмила Уліцька, багато представників української культури. Список постійно оновлюється.

Джерело: Zaxid.net

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики