«Одну купуєш — одну даруєш»: книги бібліотекам, воїнам, волонтерам

одна
1 червня стартував соціальний проект «Одну купуєш — одну даруєш». Він, на думку організаторів, кардинально змінить ситуацію з читанням в Україні, адже мільйони потенційних читачів сучасної української книжки просто не мають можливості з нею зустрітися — через відсутність мережі розповсюдження, через складну економічну ситуацію, через те, що бібліотечні фонди поповнюють вкрай малою кількістю літератури.

“Одного разу Блейк Мікоскі поїхав у відпустку до Аргентини. Повернуся до Америки він не з магнітиками і засмагою, а з натхненням і новими ідеями. Саме в Аргентині Блейк відчув, що може змінити цілий світ і допомогти тим, хто так потребує цього. Надихнули чоловіка босі ноги. Він побачив, що багато аргентинських дітлахів ходять по вулиці без взуття, і причиною цього є бідність. Велике бажання допомогти і небайдужість привело Мікоскі до рішення відкрити фабрику з виробництва взуття. При цьому однією з основних цінностей компанії став девіз – «Buy one – give one». Після купівлі однієї пари взуття таку саму безкоштовно відправляли до тих, хто її потребує, але не може придбати.

Згодом компанія Блейка «Toms Shoes» стала відома на весь світ, а її бізнес-ідею почали використовувати й інші відомі бренди. Сьогодні кожен може прислухатись до свого серця і почути голос небайдужості. Коли країна в стані війни, кількість людей, що потребують допомоги, різко зростає. Вони проходять випробовування складнощами, а інші проходять випробовування людяністю”, – розповідають ініціатори акції.

«Одну купуєш — одну даруєш» – соціальний проект, який робить читання не лише насолодою для душі і розуму, але й можливістю допомогти іншим.

Протягом цілого літа кожен проданий примірник будь-де будь-якої книжки видавничого партнера проекту Літературної агенції “Discursus” (http://www.discursus.com.ua/books/) означає, що такий самий примірник буде передано безкоштовно:

– у бібліотеки (шкільні, сільські, для дітей та юнацтва…);
– волонтерам та громадським організаціям, які працюють в гуманітарній сфері;
– українським військовим в зону АТО;
– знаєте, кому потрібні книжки – пишіть сюди.

Долучитись до акції можна цієї ж миті.

Акцію поширено на всі точки продажу книг видавничих партнерів проекту, у тому числі на сайти видавництв та інтернет-книгарні. Книжки будуть передавати щомісяця за підсумками продажів попереднього. Звіти оперативно публікуватимуть на сторінці проекту: facebook.com/OneOneSocial.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики