Уряд пропонує законодавчі обмеження на ввезення книг з Росії

Кабінет міністрів України схвалив і направив до Верховної Ради проект закону, згідно з яким книги, які ввозитимуть із Росії, піддаватимуть процедурі ліцензування та перевірятимуть щодо антиукраїнського змісту.

Про це йдеться у тексті проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», повідомляє «Українська правда».

Під час доповіді голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко заявив, що метою документу є обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

Для цього пропонують внести зміни до трьох законів:

Нові зміни покликані заборонити публікацію закликів до ліквідації незалежності України, насильної зміни конституційного ладу, посягань на територіальну цілісність, а також пропаганди насильства, війни, комуністичного чи нацистського режимів та інше.

Також пропонують заборонити пропаганду позитивних образів країни-агресора та її органів, а також тих, хто підтримує чи виправдовує окупацію території України.

У свою чергу гуманітарний віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко заявив: щодо цього закону досягнуто розуміння з учасниками ринку, ключовими міністерствами та відомствами.

За його словами, ті, хто ввозитимуть в Україну книги з Росії, також повинні будуть довести своє авторське право на їх розповсюдження.

Термін видачі ліцензії буде обмежено 10 днями. Він підкреслив, що ліцензування стосуватиметься лише книжок, які завозитимуть із країни-агресора.
Джерело: Детектор медіа

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики