Вчені визначили одного із співавторів Шекспіра?

1353
Британського поета й драматурга, родоначальника англійської ренесансної трагедії Крістофера Марлоу визнали співавтором деяких творів Шекспіра.

Такий висновок зробила команда 23 дослідників із 5 країн за підсумками аналізу із застосуванням цифрових технологій, повідомляє The Gurdian.

Тепер Оксфордський університет готує до публікації видання п’єси “Генріх VI”, на обкладинці якого, крім Шекспіра, вкажуть ім’я і Крістофера Марлоу.

Те, що останній доклав руку до кількох частин п’єси, фахівці почали підозрювати ще у 18 столітті, але науково обґрунтованої позиції дотепер не було.

“Тривалий час вважали, що Шекспір не співпрацював ні з ким узагалі. Коли вчені Оксфордського університету в 1986 році припустили, що 8 п’єс Шекспіра містили частини, написані іншими авторами, деякі люди були обурені. Однак поява нових технологій і ресурсів прояснила, що ми недооцінили кількість робіт Шекспіра, написаних у співавторстві”, – розповів один із редакторів наукової групи Гері Тейлор.

У 1986 році 8 із 39 п’єс дослідники ідентифікували як написані у співавторстві, тобто трохи більше 20%. За останніми даними, 17 із 44 п’єс (приблизно 38%), які раніше приписувалися Шекспіру, могли бути написані в разом з іншими авторами.

Раніше науковці також припускали, що співавтором Вільяма Шекспіра міг бути Томас Мідлтон. До такого висновку вони прийшли після лінгвістичного аналізу текстів письменників. На їхню думку, саме наявністю двох авторів пояснюються деякі невідповідності в п’єсі, а також стилістичні відмінності.

Утім, у фахівці мали припущення, що всесвітньо відомий автор міг працювати разом з драматургом Джоном Флетчером.

Джерело: УП. Життя

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики