Чи може комп’ютер визначити жанр книги за обкладинкою?


Чи зможе визначити вид літератури за обкладинкою комп`ютер? З`ясували це вчені з Кюсюського університету (Японія) – Браян Кензі Івана та Сейїчі Учіда.

Дослідники за допомогою глибокої нейронної мережі проаналізували зображення обкладинок понад ста тисяч книг. Нейронна мережа, яку вчені навчали розпізнавати вид літератури за обкладинкою, має чотири шари, кожен із яких вміщує 512 нейронів. Разом вони вчаться розпізнавати кореляцію між дизайном оправи і жанром. Як результат, у понад 40% випробувань мережа обирала три найближчі до відповіді варіанти, один з яких був правильним, а у 20% – визначала точний жанр видання.

«Це показує, що класифікація книжкових обкладинок можлива шляхом навчання нейронної мережі, хоча це і дуже складне завдання», – кажуть Івана та Учіда. Вчені розповідають, що розпізнавати деякі види літератури легко. Наприклад, книги про мандри – завдяки зображенням пейзажів; кулінарні видання – завдяки фото різних страв. Інші жанри, такі як біографії і мемуари, є більш складними для визначення, як і дитячі книжки, комікси, а також наукові видання.

«Це цікава робота, яка може допомогти дизайнерам поліпшити свої навички у створенні обкладинок книг. Також, ймовірно, це може бути використано з метою підготовки комп`ютерів для проектування дизайну видань без втручання людини», – кажуть дослідники.

Джерело: ВСЛ

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики