БараБука назвала найкращі дитячі, підліткові та родинні книжки 2016 року

rsz_bookstand2
14 грудня в Національному музеї Тараса Шевченка фахівці проекту підтримки дитячого читання «BaraBooka. Простір української дитячої книги» назвали найкращі дитячі, підліткові та родинні видання року. Цього разу визнання літературних критиків отримали книжки в десяти номінаціях, серед яких дебют автора, ілюстратора і видавництва, а також поет, прозаїк та ілюстратор року, пізнавальні книжки, видання для батьків, підлітків і класика родинного читання. Окрім того, дві книжки отримали спецвідзнаки БараБуки.

Переможці:

 • Дебют року в прозі: Мія Марченко «Місто тіней» (видавництво «Фонтан казок»).
 • Дебют року в ілюстрації: Романа Рубан «Славні професії борсука» (видавництво «Artbooks»).
 • Видавничий дебют року: видавництво «Wise bee» (книжка Марини Павленко «Моя класнюча дівчинка»).
 • Дитячий поет року: Григорій Фалькович («Шалахмонеси», видавництво «Дух і літера»).
 • Дитячий прозаїк року: Валентина Вздульська («Плутон», видавництво «Vivat»).
 • Ілюстраторка року: Оксана Була («Зубр шукає гніздо», «Видавництво Старого Лева»; «Гойдалка під кленом», видавництво «Братське»).
 • Пізнавальна книжка року: «Франко від А до Я» (текст: Богдан і Наталя Тихолози, ілюстрації: творча студія «Аґрафка», «Видавництво Старого Лева»).
 • Класика родинного читання: Володимир Рутківський «Гості на мітлі» («Видавництво Старого Лева»).
 • Батьківська книжка року: Артем Чапай «Тато в декреті» (видавництво «Vivat»).
 • Підліткова книжка року: Андрій Кокотюха «Гімназист і Чорна рука» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»).
 • Спецвідзнака «Книжка, що рятує»: Катерина Бабкіна «Шапочка і кит» («Видавництво Старого Лева»).
 • Спецвідзнака «Шпаргалка для вчителя»: «Хрестоматія сучасної української дитячої літератури» (у 2 томах, «Видавництво Старого Лева»).

Також було названо переможця читацького голосування, яке упродовж останнього місяця тривало на сайті проекту. Найбільшу прихильність відвідувачів сайту здобула серія книжок про китеня Тимка письменниці Еліни Заржицької (видавництво «Талант»).

Зі зрозумілих причин редакція проекту не розглядала серед номінантів власні книжки, однак одна з них – «Тринадцять історій у темряві» Галини Ткачук – перемогла у конкурсі «Дитяча книга року BBC-2016». У переліку «барабучих» видань також «Їжак Вільгельм» Тетяни Стус, «Гойдалка під кленом» і «Великодній пікнік» Галини Ткачук, «Солоні поцілунки» Ольги Купріян. Окрім цього, оповідання Тетяни Стус і Галини Ткачук увійшли до збірки «Чат для дівчат».

Відзнаки переможцям вручали радниця міністра освіти і науки Іванна Коберник, письменниця Леся Воронина, керівниця Фундації Дарини Жолдак Саша Кольцова, меценат і співзасновник БараБуки Олег Дегтяренко, активні учасники літературного процесу, школярі Марія Альошина та Сашко Прокопчук, а також інші дітознавці та книгознавці.

Цьогоріч БараБука втретє відзначає учасників дитячого літературного процесу.

«Наша відзнака відрізняється від інших премій, рейтингів та відзнак двома важливими особливостями. По-перше, ми розглядаємо весь потік видань цього сегменту, а не ті, які хтось “подає на конкурс”. Тож ми відстежуємо цілісну картину тенденцій та явищ. По-друге, експерти, які формують цей яскравий пул родинних та дитячих книжок, представляють усі фахові аналітичні напрямки: тут і академічна складова, і педагогічна, і бібліотечна, і методична, і мамо-батьківська, і думка дітей-читачів теж враховується. До того ж, на сайті можна знайти інформацію про всі номіновані книжки, авторів, письменників і видавництва», – сказала Тетяна Стус, письменниця, керівниця та співзасновниця проекту БараБука:.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики