Кримські музеї подадуть апеляцію щодо скіфського золота

Фото: Новинарня
Фото: Новинарня

Чотири кримські музеї повідомили суд Амстердама про намір подати апеляцію на рішення повернути Україні колекцію скіфського золота.

Про це в фейсбуці повідомила заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар.

“Отже, новина з Амстердама. Наші захисники отримали звістку від судового пристава про намір кримських музеїв подавати апеляцію. Процедурно вони (музеї) мають кілька тижнів, щоб “висловити” всі свої “фе” щодо рішення першого суду. Це фактично означає початок процесу оскарження рішення окружного суду і, відповідно, артефакти залишаться в сховищах музею Аллард Пірсона”, – написала вона.

Нагадаємо, окружний суд Амстердама (Нідерланди) ухвалив повернути Україні експонати кримських музеїв. Предметом спору була колекція з 565 експонатів, наданих Амстердамському археологічному музею Алларда Пірсона для виставки “Крим – золотий острів у Чорному морі”. Позивачі – чотири кримські музеї – заявили, що подадуть апеляцію.

Виставка тривала в 2014 році і завершилася після окупації Криму Російською Федерацією. Згідно з українським законодавством, музейні об’єкти є частиною музейного фонду України, тож Міністерство культури України має вирішити, куди повернуться об’єкти з голландської виставки. Кримські музеї наполягають на нерозривності колекцій і на те, що експонати, вивезені з Криму до анексії його Росією, повинні повернутися в музеї, звідки їх взяли.

Джерело: Лівий берег

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики